Roto Frank
Energia
 

PLUS dla Państwa: energia

To, że dobre okno może obniżyć koszty ogrzewania mieszkania, jest powszechnie znane. Ale czy wiecie Państwo w jak dużym stopniu możecie obniżyć zużycie energii ? I to tylko poprzez wykorzystanie właściwych rozwiązań technicznych?

W przypadku dużych elementów przesuwnych Roto oferuje specjalną kompozycję materiałów termoizolacyjnych w szynie jezdnej (Roto Patio Life). Dzięki temu uzyskuje się optymalne przebiegi izoterm oraz unika niepożądanych mostków termicznych.
Rezultat: niższe koszty.

Okna dachowe Roto z blokiem termoizolacyjnym i szybą izolacyjną (do potrójnego przeszklenia włącznie) zapewniają znaczną redukcję kosztów za energię. Dach Roto Sunroof w kombinacji z oknami dachowymi i systemem solarnym stanowi perspektywiczne, kompleksowe rozwiązanie.

Inną przyczyną wysokich kosztów ogrzewania może być niewłaściwa wentylacja, przede wszystkim w łazienkach. Automatyczny system wentylujący E-Tec Drive pozwala na wentylację w dokładnie określonym przedziale czasu albo w ustalonych i zaprogramowanych terminach, albo poprzez wykorzystanie czujnika. W tym przypadku czujnik wysyła impuls do włączenia wentylacji, gdy wilgotność powietrza w pomieszczeniu osiągnie zadaną wartość.

Otwarte okna i włączone grzejniki nie pasują do siebie, w szczególności z punktu widzenia oszczędności energii. W czasie zimnych pór roku, należy obowiązkowo zwracać uwagę na to, aby ogrzewanie nie było włączone, gdy okna są otwarte. Do kontroli tego, idealnym rozwiązaniem jest magnetyczny układ sterowania termostatem opracowany w ramach programu "Roto E-Tec". Połączony przewodowo kontaktron wyłącza termostat ogrzewania, skoro tylko okno zostanie otwarte. Po przewietrzeniu pomieszczenia i zamknięciu okna, grzejnik zostaje ponownie włączony.