Roto Frank
Pokój dziecięcy
 

Dla zdrowia najukochańszych

Kto nie chciałby chronic swoich dzieci?
Zastanawiające jest, że to, co już od dawna należy do standardowego wyposażenia samochodu i trudno wyobrazić sobie pojazd, w którym by go nie było, tego brakuje w pokojach dziecięcych. Chodzi tutaj o zabezpieczenia okna przed otwarciem go przez dzieci. Chęć szybkiego poznawania przez dzieci otaczającego ich świata, może doprowadzić do tego, że dziecko przystawi sobie do okna krzesło lub taboret z zamiarem jego otwarcia. A stąd tylko krok do tragedii! To właśnie przed takimi zachowaniami dzieci chronią nas okna, wyposażone w specjalne okucia Roto.

Państwa potrzeba
Okna w pokoju dziecięcym muszą spełniać dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze doprowadzać odpowiednią ilość świeżego powietrza, ale jednocześnie z drugiej strony zapewniać bezpieczeństwo. Innymi słowy: mogą być uchylane, lecz nie otwierane.

Nasze rozwiązanie
Roto "TiltFirst" jest polecanym rozwiązaniem mającym zastosowanie w bezpiecznych oknach przeznaczonych do pokoju dziecięcego. "TiltFirst" oznacza "Najpierw uchylić, a potem otworzyć", co w odniesieniu do klasycznych okuć rozwierno-uchylnych stanowi odwrotność postępowania. Okna lub drzwi balkonowe otwierają się najpierw w pozycji uchylenia. Klamka zamykana na klucz uniemożliwia przejście z pozycji uchyłu do pozycji rozwarcia. Tylko posiadacz klucza, na przykład rodzic, może całkowicie otworzyć okno lub drzwi. Jeżeli pokój dziecięcy ma mieć inne przeznaczenie - przykładowo, służyć jako pokój gościnny - zabezpieczenie może zostać zdemontowane przy użyciu minimalnego nakładu sił i środków.

Nasze produkty